(044) 592-58-25 (067) 217-16-57 (050) 351-55-03

> Час роботи: ПН–ПТ 9:00 - 19:00, СБ 10:00 - 15:00

Skype:tyre.in.ua

Email:info@tyre.in.ua

 

Рейтинг шинних виробників на 2014 рік

      Американське видання Tire Business опублікувало рейтинг найбільших за обсягами продажів світових шинних виробників, перше місце в якому шостий рік поспіль займає японська корпорація Bridgestone.
      Як зазначили в Tire Business, на рейтинг, складений на основі показників компаній в 2013 році, вплинули зміни курсів основних світових валют по відношенню до американського долара. Наприклад, загальний обсяг глобального ринку в доларах, за оцінками експертів, незначно скоротився і склав 187 млрд. Крім того, оскільки оборот виробників Tire Business також вираховує в доларах, це призвело до зміни показників компаній. Через це продажі японських компаній стали нижчими, ніж роком раніше, хоча багато з них домоглися двозначного зростання виручки в ієнах.
      На перших рядках все залишилося без змін, і лідером світової шинної індустрії все так само є японська Bridgestone, за якою раніше слідують французька Michelin, американська Goodyear і німецька Continental.
      Італійська Pirelli змогла посунути японську Sumitomo назад на шосте місце, а іншими членами першої десятки залишилися корейська Hankook, японська Yokohama, тайванська Cheng Shin/Maxxis і китайська Zhongce Rubber (Westlake).
      На частку найбільших 10 виробників довелося майже 63% від усього світового ринку, що на два процентних пункти менше, ніж за рік до цього, що говорить про зростання компаній другого ешелону і збільшенні їх ринкової частки.
      Базована в Сінгапурі Giti піднялася на 11 сходинку, оскільки до її показників були вперше додані продажу індонезійської Gajah Tunggal, завдяки чому загальний результат Giti виріс на 1 мільярд доларів. Експерти відзначили, що Giti володіє 49,7% акцій Gajah Tunggal, але в істотному ступені контролює індонезійську компанію. 10% акцій Gajah Tunggal належить Michelin, яка отримує від компанії шини за схемою off-take.
      За рік не було ніяких значних злиттів і поглинань, оскільки індійська Apollo так і не змогла купити американську Cooper.
      При складанні рейтингу враховується лише виручка від продажу вироблених шин. При цьому багато компаній випускають також металокорд, синтетичний каучук або техвуглець, а також отримують суттєві доходи за рахунок власних ритейлерських мереж.
      Новачками рейтингу цього року стали китайські Deruibo Tire, Hengyu Technology Group, Taishan Tyre, Bayi Tyre Manufacture, а також голландська Magna Tyres. У список вибулих увійшла, наприклад, італійська Marangoni, яка відмовилася від виробництва нових шин і зосередилася на сегменті відновлених покришок. Крім цього, з рейтингу пішли Maine Industrial Tire, яка увійшла до складу Trelleborg, а також таїландська Inoue Rubber, китайська Pearl River і пакистанська General Tyre & Rubber Co. of Pakistan.
      У рейтинг 2014 увійшли 29 компаній з Китаю - п'ять з яких потрапили в першу двадцятку - і 10 з Індії, по п'ять із США і Тайваню, чотири з Японії, три з Південної Кореї, по дві з Італії, Індонезії, Росії, Таїланду і Туреччини та по одній з Аргентини, Білорусі, Чехії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ірану, Нідерландів та В'єтнаму.
      Найприбутковішими у плані співвідношення продажів і операційного прибутку стали Nokian (25,3), Gajah Tunggal (18,4%), Bridgestone (18,3%) і Maxxis (17,3%). У Nokian також найвищий оборот в розрахунку на одного співробітника - 484,4 тисячі доларів. Далі йдуть Toyo, Hankook і Nexen, у яких цей показник становить 368,2, 365,1 і 336,9 тисячі доларів.
Copyright © 2008 - 2018 www.tire.in.ua